Ogólnopolski Zjazd Lokatorski

09 grudnia 2022 by Ewa

03 grudnia 2022 osoby z naszego stowarzyszenia były na ogólnopolskim zjeździe lokatorskim w Łodzi. Wymieniły się doświadczeniami i wiedzą z innymi aktywistkami i aktywistami. Jako lokatorki i lokatorzy nie możemy liczyć ani na wsparcie polityków ani biznesu. Możemy natomiast liczyć na siebie nawzajem, dlatego ważne jest dla nas spotykanie się na żywo i rozmawianie.

Od organizatorów:

3 grudnia 2022 roku w Łodzi, dzięki gościnności Miejsce Spotkań – społeczny dom kultury na Starym Polesiu odbył się Ogólnopolski Zjazd Lokatorski. Spotkanie miało na celu integrację ruchów lokatorskich, wymianę doświadczeń oraz podzielenie się strategiami działania. Wydarzenie to zgromadziło organizacje lokatorskie z różnych miejscowości w kraju, więc nie zabrakło też miejsca na omówienie specyficznych problemów występujących w poszczególnych miastach z którymi borykają się lokalne grupy.
Zjazd obfitował w prezentacje oraz dyskusje na temat konkretnych zagadnień, obszarów działania oraz metodyki pracy poszczególnych grup lokatorskich. Mocnymi punktami programu były też prezentacje o kampanii lokatorskiej dotyczącej centralnego ogrzewania w Warszawie oraz prywatyzacji mieszkań zakładowych we Wrocławiu, czy dyskusja o łódzkiej praktyce odstępnego.
Mamy nadzieję, że to spotkanie jest początkiem wzajemnej pomocy i współpracy organizacji z całej Polski. Dziękujemy wszystkim przybyłym i liczymy, że w nieodległej przyszłości będzie okazja powtórzyć takie spotkanie.
Dodatkowo pragniemy przekazać podziękowanie ekipie Food Not Bombs Łódź za wsparcie w organizacji ciepłego posiłku dla uczestników zlotu.

Leave a comment | Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Required fields are marked *