Spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim ws. nielegalnej prywatyzacji lokali

28 lutego 2018 by Ewa

13 marca przedstawiciele Akcji Lokatorskiej i Stowarzyszenia Obrony Lokatorów, oraz lokatorzy ul. Ślicznej i Zaułka Rogozińskiego spotykamy się z Wojewodą Dolnośląskim na kolejnych już rozmowach o nielegalnej prywatyzacji lokali zakładowych.

Uważamy, że problem prywatyzacji mieszkań ma zarówno charakter państwowy jak i lokalny i dlatego wymagane jest działanie na tych dwóch płaszczyznach. Domagamy się intensyfikacji działań w obronie lokatorów mieszkań zakładowych i powołania specjalnej komisji na wzór reprywatyzacyjnej.

Domagamy się odwrócenia bezprawnych decyzji prywatyzacyjnych i zwrócenia lokatorom praw do ich mieszkań. Domagamy się ukarania osób, które za pomocą gróźb, przemocy i nękania próbowały usuwać lokatorów nielegalnie sprywatyzowanych budynków. My lokatorzy z ulicy Ślicznej oraz Zaułka Rogozińskiego protestowaliśmy pod Urzędem Wojewódzkim w październiku 2017. W efekcie instytucje państwowe podjęły wreszcie działania zmierzające do rozwiązania naszego problemu. Niestety, prawie pół roku później nasza sytuacja jest wciąż taka sama – grożą nam eksmisje i bezdomność. Może władza ma czas – my nie! Domagamy się szybszych i konkretnych działań w naszej sprawie!

Leave a comment | Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Required fields are marked *