Blokada eksmisji na ul. Bzowej

12 lipca 2017 by Ewa

Pani Barbara z ulicy Bzowej (80 lat, z wykształcenia filolog, z zawodu tłumaczka z niemieckiego) popadła w spiralę długów po tym jak zainwestowała swoje oszczędności w Amber Gold. W rezultacie jej mieszkanie zostało zlicytowane przez komornika za długi w styczniu 2015 roku. Pieniądze ze sprzedaży mieszkania pokryły zadłużenie z nawiązką ale komornik – Janusz Korzeniowski – zatrzymał pozostałe pieniądze na poczet „innych należności”.

12 lipca 2017 roku miała miejsce próba eksmisji pani Barbary z jej mieszkania przy ulicy Bzowej. Podstawą był wyrok o licytacji komorniczej mieszkania. Pani Barbara miała być eksmitowana do Schroniska dla Bezdomych Kobiet przy ulicy Strzegomskiej. Gmina Wrocław odmówiła jej przyznania mieszkania zastępczego lub socjalnego.

Pierwsza próba eksmisji została zablokowana przez ok. 30 osób reprezentujących m.in Akcję Lokatorską, partię Razem, ZSP, Federację Anarchistyczną Wrocław, Inicjatywę 8 Marca, oraz osoby prywatne, aktywistów i anarchistów. Komornik oraz policja nie zostali dopuszecznie do mieszkania p. Barbary i po kilkunastu minutach odstąpili od wykonania eksmisji.

Wszystkim obecnym dziękujemy za pomoc. Osoby, które zostały spisane przez policję mogą otrzymać jakieś wezwania bądź mandaty – w takim wypadku prosimy o natychmiastowy kontakt z nami: akcjalokatorska@gmail.com

[zdj. dzięki uprzejmości Razem]

Leave a comment | Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Required fields are marked *